VIETNAM

veľký okruh

18 DNÍ / 17 nocí

UBYTOVANIE: hotel *** ...*****
TERMÍN: Na dopyt
CENA: od 2 530 € /os.

VIETNAM

Ázia
TYP ZÁJZDU: Poznávací

DOPLNKOVÉ SLUŽBY

Letenky
Poistenie
Fakultatívne výlety

Počuli ste niekedy o Sapa, ktorá leží na úpätí najvyšších a najkrajších vietnamských hôr, ktoré sú domovom mnohých etnických menšín. Ak nie, príjmite pozvanie spoznať túto fascinujúcu kultúru.

Hanoj – Sapa – Halong Bay – Hue- Hoi An – Danang – Nha Trang – Ho Chi Minh City – Cu Chi – delta Mekongu

Hoi An, Vietnam

PROGRAM

1. DEŇ: Viedeň

Odlet z Viedne podľa letového itinerára.

2. DEŇ: Hanoj - Sapa

Prílet do Hanoja podľa letového itinerára. Následne sa presunieme na vlakovú stanicu, odkiaľ nás čaká nočná cesta vlakom do Lao Cai.

3. DEŇ: Lao Cai – Sapa – Cat Cat – Tawan – Sapa (raňajky, obed, večera)

Z vlakovej stanice v Lao Cai sa presunieme do Sapy, kde sa ubytujeme v hoteli. Sapa leží na úpätí najvyšších a najkrajších vietnamských hôr, ktoré sú domovom mnohých etnických menšín. Po raňajkách sa vyberieme na trek do dedinky Cat Cat. Naobedujeme sa v reštaurácii. Po obede sa presunieme do Lao Chai a následne nás čaká trek do dedinky Ta Van, kde sa zoznámime s každodenným životom etnickej menšiny Gay. Naspäť do hotela sa vrátime autobusom. Noc v hoteli.

4. DEŇ: Vrch Dračia čelusť – Strieborné vodopády (raňajky, obed, večera)

Hneď ráno sa vyberieme k Strieborným vodopádom a neskôr sa vrátime naobedovať sa do hotela. Poobede na nás čaká trek k vrchu nazývajúcom sa Dračia čelusť, navštívime záhradu orchideí a z vrchu budeme pozorovať mesto Sapa. Večer sa vrátime na hotel. Noc v hoteli.

5.DEŇ: Sapa – Taphin – Laocai (raňajky, obed, večera)

Doobeda budete mať voľno na vychutnanie si nákupov, či prechádzky po meste. Po obede sa odubytujeme a presunieme sa do dediny Taphin, domova menšiny „Red Dzao“. Ženy kmeňa Red Dzao si holia vlasy a obočie, a nosia svetlo červené turbany. Navečeriame sa v reštaurácii a následne na nás čaká nočná cesta vlakom do Hanoja.

6. DEŇ: Hanoj

Po príchode do Hanoja sa ubytujeme na hoteli a poobede podnikneme cyklotúru po starej štvrti. Noc na hoteli.

7. DEŇ: Halong Bay (raňajky, obed)

Toto ráno cestujeme na východ k veľkolepej scenérii Halong Bay. Nalodíme sa na džunku a vychutnáme si plavbu v tejto prekrásnej zátoke. Nachádza sa tu viac než 3000 vápencových ostrovčekov, vytŕčajúcich zo smaragdovo zelenej hladiny – celá zátoka Halong Bay je zapísaná na listine UNESCO. Uvidíme ostrovy Cho, Ga Choi a Dinh Huong, jaskyňu Sung Sot, pláž Titov, či plávajúcu dedinku Bo Nau. Obed bude z čerstvých morských plodov. Návrat do Hanoja. Noc v hoteli.

8. DEŇ: Hanoj – Hue (raňajky)

Dnešný deň bude patriť spoznávaniu hlavného mesta Vietnamu. Navštívime „Štvrť Ho Chi Mina“ zahŕňajúcu mauzóleum, múzeum a dom zasvätený „Otcovi“ moderného Vietnamu. Poobede uvidíme Chrám literatúry, jazero Hoan Kiem a chrám Ngoc Son. Prelet do Hue, transfer na hotel. Noc v hoteli.

9. DEŇ: Hue (raňajky)

Po raňajkách poletíme do Hue. Hue sa nachádza na centrálnom pobreží Vietnamu. Mesto je rozdelené krásnou riekou Perfume River a predstavuje vietnamské centrum Budhizmu, umenia a literatúry. Hue bolo posledným vietnamským imperiálnym hlavným mestom. Navštívime Citadelu, bývalé sídlo vládcov, zničené počas vojny v 1968. Pokračujeme k pagode Thien Mu, najstaršej a najkrajšej pagode mesta Hue a následne zažijeme plavbu člnon v tvare draka (dragon boat) po rieke Perfume River. Nakoniec dorazíme k hrobke vládcu Tu Duc a obdivujeme nádhernú architektúru rybníkov, mostov a historických stavieb. Večer odporúčame ochutnať známu Huesku kuchyňu. Noc v hoteli.

10. DEŇ: Hue – Hoi An (raňajky)

Ráno cestujeme cez prekrásne vidiecke pobrežné oblasti, pričom sa zastavíme v rybárskej dedinke Lang Co. Pokračujeme na juh do hôr Marble Mountains, kde preskúmame početné jaskyne a Budhistické svätyne. Nasleduje zastávka na neďalekej pláži China Beach a pokračujeme ďalej južne až do čarovného mestečka Hoi An, s predpokladaným príchodom okolo neskorého popoludnia. Ešte stále nám zostáva dostatok času na preskúmanie starého mesta. Prejdeme sa po japonskom krytom moste, navštívime chrám Quan Cong a chrám Thien Hau, múzeum tradičnej keramiky, kaplnku rodiny Tran a nezabudneme na drobné nákupy na centrálnom trhu. Noc v hoteli.

11. DEŇ: Hoi An (raňajky)

Raňajky v hoteli, následne voľný program. Môžete sami spoznávať krásy Hoi An, mestečka, ktoré je zapísané na listine svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Hoi An je charakteristické svojimi úzkymi uličkami a zmesou čínskej, francúzskej, japonskej a vietnamskej architektúry. Mestečko je nazývané aj Malý Paríž, pretože je centrom umelcov, maliarov a remeselníkov. V prípade záujmu je možné navštíviť ruiny Cham v My Son. Noc v hoteli.

11. DEŇ: Hoi An (raňajky)

Raňajky v hoteli, následne voľný program. Môžete sami spoznávať krásy Hoi An, mestečka, ktoré je zapísané na listine svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Hoi An je charakteristické svojimi úzkymi uličkami a zmesou čínskej, francúzskej, japonskej a vietnamskej architektúry. Mestečko je nazývané aj Malý Paríž, pretože je centrom umelcov, maliarov a remeselníkov. V prípade záujmu je možné navštíviť ruiny Cham v My Son. Noc v hoteli.

12. - 14. DEŇ: Nha Trang / Vinpearl (raňajky, obed, večera)

Ráno sa presunieme do Danangu, odkiaľ poletíme do mesta Nha Trang. Čakajú na nás príjemné oddychové dni v rezorte Vinpearl (Nha Trang). Tu strávime čas relaxom na pláži, opaľovaním, šnorchlovaním, či vyskúšame iné aktivity, ktoré rezort ponúka.
Rezort VinPearl ponúka možnosť ochutnávok, návšteva barov a nákupné centrum, možnosť rôznych športov, masáži, zábavný park, podmorský svet. V tomto nádhernom rezorte boli ubytované aj účastníčky Miss Universe.

15. DEŇ: Nha Trang – Ho Chi Minh City – tunely Cu Chi (raňajky)

Po raňajkách sa presunieme na letisko a poletíme do Saigonu (oficiálny názov mesta je Ho Chi Minh City). Z letiska sa presunieme ku tunelom Cu Chi. Cu Chi je komplikovaný systém podzemných tunelov, z ktorých vojská vietkongu prepadávali amerických vojakov. Je to v podstate podzemné mesto, kde sa nachádzajú kuchyne, sklady, výrobne zbraní, poľné nemocnice, veliteľské centrum a i. V čase vojny tu žilo asi 10 000 ľudí. V roku 1988 boli dve sekcie tunelov otvorené pre verejnosť.
Po prehliadke sa vrátime naspäť do Saigona. Navštívime mnoho známych historických pamiatok. Pôjdeme okolo známej ulice Dong Khoi, popri divadle, Hoteli Rex, radnici Town Hall a katedrále Notre Dame. Navštívime Prezidentský palác a Múzeum vojnových zločinov a naspäť sa vrátime rušnou čínskou štvrťou (časť Cholon). Predtým ako sa vrátime k nášmu hotelu, tu navštívime trh a vyzdobený kostol Thien Hau.

16. DEŇ: Delta rieky Mekong

Ráno cestujeme k „miske ryže“ Vietnamu – k neuveriteľne bujnej delte Mekongu. Dve hodiny južne od Saigonu prídeme do My Tho, a z tadiaľ sa loďou dostaneme k plávajúcemu trhu. Skúsenosť z neskutočne rušného trhu je neodškriepiteľnou súčasťou návštevy Vietnamu. Na obed môžeme ochutnať miestne špeciality, ako napríklad „Elephant Ear Fish“. Neskoré popoludnie návrat do Saigonu, kde strávime náš posledný večer vo Vietname.

17. DEŇ: Ho Chi Minh City

Po raňajkách transfer na letisko a posledný pohľad na Vietnam.

18. DEŇ: Viedeň

Prílet do Viedne.

CENA ZAHŔŇA

- 2 noci vo vlaku Tulico alebo L“ivintrans Express
- ubytovanie v 3* hoteloch (v Sape 4* hotel) s raňajkami
- 3 noci v rezorte Vinpearl 5*+ s plnou penziou
- vstupy do pamiatok
- sprievodcu
- transfery
- vnútroštátné letenky
- plavbu v Halong Bay a na rieke Mekong a Perfume

CENA NEZAHŔŇA

- cestovné poistenie
- vstupné vízum do Vietnamu
- medzinárodnú letenku

  +421 948 666 888

  ZAVOLAJTE NÁM

  Cestovná kancelária si vyhradzuje právo na zmeny.

  MOŽNO VÁS ZAUJME

  Romantický Vietnam – svadobná cesta

  Vietnam – Mui Ne a Saigon

  Vietnam – čamská kultúra

  Vietnam – Vinpearl resort 5*

  NAŠI PARTNERI   >   >   >   >   >


  VŠETKY LETECKÉ SPOLOČNOSTI!


  VŠETKY LETECKÉ SPOLOČNOSTI!

  © EDEN TRAVEL - all rights reseved

  designed by