VIETNAM

krížom-krážom

12 DNÍ / 10 nocí

UBYTOVANIE: hotel s raňajkami
TERMÍN: Na dopyt
CENA: od 1590 € /os.

JUŽNÝ VIETNAM

Ázia
TYP ZÁJAZDU: Poznávací

DOPLNKOVÉ SLUŽBY

Letenky
Poistenie
Fakultatívne výlety

Spoznajte Vietnam krížom – krážom a načerpajte jeho atmosféru

Hội An, Vietnam

PROGRAM

1. DEŇ: Hanoj

Ráno priletíme do Hanoja a presunieme sa na hotel, kde si oddýchneme po dlhej ceste. Následne sa presunieme do mesta, kde sa potúlame po stáročiami nezmenených uličkách historického Hanoja v okolí jazera Hoan Kiem. A čo takto povoziť sa na rikšiach, či posedieť si v okolitých kaviarničkách pri šálke zeleného čaju alebo silnej ľadovej kávy, ku ktorej si zahryznete čerstvé francúzske bagety. Necháte sa zlákať?

2. DEŇ: Hanoj - Halong Bay

Ráno si opäť prehliadneme mesto. Tentoraz sa však vyberieme do Ho Chi Minovho mauzólea, Prezidentského paláca a umeleckého múzea. Poobede na nás čaká transfer do unikátnej zátoky Halong Bay v Tonkinskom zálive. Noc strávime v Halongu.

3. DEŇ: Hanoj – Halong Bay

Okolo obeda sa nalodíme na džunku a vychutnáme si plavbu pomedzi viac než tritisíc ostrovčekmi, ktoré tu vyrastajú v podivuhodných tvaroch priamo zo smaragdovo zeleného mora. Večer sa vrátime naspäť do Hanoja, pričom naša cesta povedie pomedzi rázovité dediny.

4. DEŇ: Hanoj - Hue

Ráno odletíme do Hue, bývalého hlavného mesta kráľovstva. Čaká na nás plavba v dračom člne k Pagode Nebeskej pani. Pozrieme si citadelu, zakázané kráľovské mesto a hrobky cisára dynastie Nguyen. Noc strávime v hoteli v Hue.

5. DEŇ: Hue – Phong Nha

Ráno sa presunieme k jaskyni Phong Nha ukrytej v pieskovcovom pohorí Národného parku Ke Bang. Poobede sa vyberieme do mestečka Dong Hoi, kde sa ubytujeme v hoteli na pláži Nhat Le.

6. DEŇ: Dong Hoi – Hoi An

Dnes na nás čaká cesta vidiekom zvažujúca sa popri pobreží. Naša cesta smeruje do Danangu, tretieho najväčšieho mesta krajiny, kde navštívime Múzeum Chamskej kultúry. Pokračujeme ďalej v našej ceste popri Mramorovom pohorí, kde sa zastavíme pri budhistických svätyniach. Navečer prídeme do malého mestečka Hoi An, ktoré je celé zapísané na listine kultúrneho dedičstva UNESCO.

7. DEŇ: Hoi An

V tento deň si prezrieme „Malý Paríž“, ako je mestečko nazývané. Mesto je centrom umelcov, maliarov, remeselníkov a kultúry. Nachádzajú sa tu staré meštianske domy, ktoré sú zmesou francúzskej, japonskej, čínskej a vietnamskej architektúry. Nesmieme vynechať prechádzku po krytom japonskom moste. Japonský most bol postavený v 16. storočí, no presný dátum nie je známy. Na jeho južnej strane stojí pagoda v japonskom štýle, na jeho severnej časti stoja sochy dvoch psov a na východnom konci sochy dvoch opíc – hovorí sa, že most začali stavať v roku v znamení opice a dokončili ho v roku v znamení psa.

8. DEŇ: My Son

Ráno sa vyberieme na cestu do My Son, posvátného údolia postaveného v priebehu 4. až 13. storočia. Toto údolie vyžaruje pokoj a veľký duchovný rozmer.
Navečer sa vrátime späť do Hoi An.

9. DEŇ: Hoi An

Posledné hodiny pred odletom máte ešte čas vychutnať si atmosféru tohto starobylého mesta. Nákup posledných suvenírov, spravenie posledných fotiek a odchádzame na letisko.

CENA ZAHŔŇA

- 10 x ubytovanie v hoteli s raňajkami
- transfery
- anglicky hovoriaci sprievodca počas prehliadok
- prehliadky a vstupné podľa programu
plavba loďou

CENA NEZAHŔŇA

- medzinárodnú letenku
- vnútroštátne prelety
- komplexné cestovné poistenie ,
- povolenie na vstup do Vietnamu

  +421 948 666 888

  ZAVOLAJTE NÁM

  Cestovná kancelária si vyhradzuje právo na zmeny.

  MOŽNO VÁS ZAUJME

  Romantický Vietnam – svadobná cesta

  Vietnam – Mui Ne a Saigon

  Vietnam – čamská kultúra

  Vietnam – Vinpearl resort 5*

  NAŠI PARTNERI   >   >   >   >   >


  VŠETKY LETECKÉ SPOLOČNOSTI!


  VŠETKY LETECKÉ SPOLOČNOSTI!

  © EDEN TRAVEL - all rights reseved

  designed by