VIETNAM

južný

10 DNÍ / 9 nocí

UBYTOVANIE: hotel **** + Vinpearl resort
TERMÍN: Na dopyt
CENA: od 906 € /os.

JUŽNÝ VIETNAM

Ázia
TYP ZÁJAZDU: Poznávací

DOPLNKOVÉ SLUŽBY

Letenky
Poistenie
Fakultatívne výlety

Saigon – Mekong Delta – Dalat- Nha Trang

Vietnam, beautiful country

PROGRAM

1. DEŇ: príchod do Saigonu, Cu Chi tunely (obed)

Po prílete do Saigonu sa presunieme na hotel, kde sa ubytujeme a oddýchneme si po namáhavej ceste. Následne sa vyberieme na prehliadku Cu Chi tunelov. Ide o komplikovaný systém podzemných tunelov, z ktorých vojská Vietkongu prepadávali amerických vojakov. Budeme mať aj možnosť prehliadnuť a vyskúšať si ľahké zbrane, ktoré boli používané počas vojny. Po prehliadke sa vrátime späť do Saigonu.

2. DEŇ: Saigon (raňajky)

Po raňajkách na nás čaká zoznámenie sa s týmto fascinujúcim mestom. Navštívime Palác znovuzjednotenia, Katedrálu Notre Dame a Centrálny poštový úrad. Ako ďalšie si prezrieme Múzeum vojny, ktoré je známe vďaka množstvu fotografií dokumentujúcich vietnamsko-americkú vojnu. Pokračujeme v našej prehliadke. Ďalšími cieľmi sú chrám Thien Hau a veľký trh – najväčší trh v Saigone, kde si môžeme nakúpiť suveníri. Prenocovanie v hoteli.

3. DEŇ: Saigon – Mekong (raňajky, obed)

O 8.30 ráno vyrazíme z hotela do mesta My Tho, kde sa nalodíme na loď a vyberieme sa spoznávať každodenný život obyvateľov žijúcich v delte Mekongu. Budeme sa plaviť cez zátoku a našim cieľom bude Con Phung (ostrov Phoenix), nachádzajúci sa v delte Mekongu, kde zastavíme a naobedujeme sa v záhradnej reštaurácii.
Následne sa na motorovom člne presunieme do tichej dedinky v provincii Ben Tre. Tu navštívime sady, kde sa chovajú včely a pochutíme si na domácom mede, víne a tropickom ovocí, ktoré si vychutnáme pri tradičnej hudbe. Okrem toho navštívime aj liehovar a zoznámime sa s výrobou kokosových sladkostí, ktoré samozrejme musíme aj ochutnať.
Na ceste naspäť sa zastavíme v reštaurácii v meste My Tho, kto bude mať chuť, môže tu povečerať. Okolo 17.00 sa vrátime do hotela.

4. DEŇ: Saigon – Dalat (raňajky, obed)

Po raňajkách sa odubytujeme a presunieme sa na letisko, odkiaľ preletíme do Dalatu. Dnešný deň máme totiž vyhradený na spoznávanie tohto mesta. Dalat bol pomenovaný dr. Yerinom a bol založený ako letné sídlo francúzskych kolonizátorov, ktorí tu našli oddych pred horúcim Saigonom. Prehliadku mesta začneme letným palácom cisára Bao Dai. Bao Dai bol posledným cisárom Vietnamu (1913 – 1997), ktorý vládol v rokoch 1949-1954. Ako ďalšie navštívime vrch Mog Mo a Údolie lásky – prekrásne miesta, kde si môžete spraviť niekoľko nezabudnuteľných záberov. Následne sa presunieme do reštaurácie, kde na nás čaká obed. Poobede navštívime kláštor Truc Lam. Ide o najväčší zenský kláštor vo Vietname. Zoznámime sa tiež s etnickou menšinou lat.

5. DEŇ: Okolie Dalat

Dnes nás čaká prehliadka farmy kvetov v tzv. zelenom dome. Tiež sa dozvieme niečo o výrobe tradičného ryžového vína a navštívime pagodu Linh An. Pozrieme si hríbovú farmu a po obede sa vyberieme na čajovú a kávovú plantáž. V našom programe nesmie chýbať návšteva Sloních vodopádov a „Šialeného domu“. Po prehliadke sa vrátime naspäť do centra.

6. - 9. DEŇ: Dalat – Nha Trang (raňajky, obed, večera)

Po raňajkách sa odubytujeme a presunieme sa do Nha Trangu. Cesta z Dalatu do Nha Trangu je lemovaná píniovými lesmi, vodopádmi a čajovými či kávovými plantážami. Po príjazde do Nha Trangu sa ubytujeme v rezorte Vinpearl, kde strávime 5 dní / 4 noci.

10. DEŇ: Nha Trang – Saigon (raňajky)

Po raňajkách sa odubytujeme a presunieme sa na letisko v Nha Trangu, odkiaľ odletíme do Saigonu. Zo Saigonu nás čaká let naspäť domov.

CENA ZAHŔŇA

- transfery
- 4* hotely v centre s raňajkami + Vinpearl resort 5* plná penzia
- strava (ako je uvedená v programe)
- vstupy do pamiatok
- anglicky hovoriaci sprievodca počas prehliadok

CENA NEZAHŔŇA

- cestovné poistenie
- vstupné vízum do Vietnamu
- medzinárodnú letenku
- vnútorné prelety

  +421 948 666 888

  ZAVOLAJTE NÁM

  Cestovná kancelária si vyhradzuje právo na zmeny.

  MOŽNO VÁS ZAUJME

  Romantický Vietnam – svadobná cesta

  Vietnam – Mui Ne a Saigon

  Vietnam – čamská kultúra

  Vietnam – Vinpearl resort 5*

  NAŠI PARTNERI   >   >   >   >   >


  VŠETKY LETECKÉ SPOLOČNOSTI!


  VŠETKY LETECKÉ SPOLOČNOSTI!

  © EDEN TRAVEL - all rights reseved

  designed by