VIETNAM

dva čarovné týždne

15 DNÍ / 13 nocí

UBYTOVANIE: hotel s raňajkami
TERMÍN: Na dopyt
CENA: od 1880 € /os.

VIETNAM

Ázia
TYP ZÁJAZDU: Poznávací

DOPLNKOVÉ SLUŽBY

Letenky
Poistenie
Fakultatívne výlety

Dva čarovné týždne strávene vo Vietname s nezabudnuteľnými zážitkami, ktoré zostanú ešte veľmi dlho vo vašich spomienkach.

Vietnam_theHiddenCharm

Hue, Vietnam

PROGRAM

1. DEŇ: Viedeň

Odlet z letiska Schwechat vo Viedni

2. - 3. DEŇ: Prílet do Hanoi, transfer z letiskana hotel 50 km, ubytovanie

Ha Noi– hlavné mesto a 2. najväčšie po Ho Či Mi novom Meste, 3 145 300 obyv., leží na ramenách Červenej rieky, 160 km od jej ústia do Tonkinského zálivu. Na mieste dnešného Hanoja stála od 5. stor. n. l. pevnosť, ktorá mala v rôznych dobách rôzne mená. Počas vojny s USA v r. 1966-1972 bolo mesto veľmi zničené.

4. DEŇ: Presun do Halong Bay, noc na lodi, plavba

Halong Bay, prípadne záliv Ha Long, sa nachádza v severnom Vietname, 170 km východne od Hanoja. Zátoka je známa pre svoju malebnú krasovú oceánsku topografiu a je často zahrnutá v zoznamoch prírodných divov sveta.
Súostrovie Ha Long Bay sa skladá z 1969 ostrovov a to obývaných aj neobývaných. Toto jedinečné miesto je na zozname svetového dedičstva UNESCO, je vyhľadávaným miestom pre turistov a je dobré vedieť, že rozsiahle územia Ha Long Bay sú oficiálne chránené pred rozvojom. Ostrovy sa dosť líšia vo veľkosti a tvare, rovnako ako aj štruktúre.

5. - 7. DEŇ: Presun z Halong Bay na letisko v Hanoi, odlet do Danangu

Veľké prístavné mesto v strednej časti Vietnamu (752 500 obyv.), vošlo do dejín krajiny 31. mája 1858 výstrelmi z francúzskych lodí, ktorými sa začalo dlhé obdobie národnej poroby. O 115 rokov neskôr, 29. marca 1973, zase poslední americkí vojaci súčasne odplávali z Danangu, Hue a Saigonu. Skôr sa Danang nazýval Han alebo Cua Han, čo v preklade značí Ústie rieky Han, za francúzskej nadvlády Tourane. Dong Giang – stará historická štvrť s niekoľkými kostolmi a budhistickými svätyňami, Múzeum čamského umenia (Bao Tang Cham) – jediné v celej jv. Ázii, uchováva najcennejšie zbierky tohto starobylého národa od 2. po 15. stor., najviac z náleziska posvätného brahmanského mesta My Son. Z čias agresie USA tu vidno rozbité americké tanky a exponáty v Ho Či Minovom vojenskom múzeu. Pri meste je dlhá pláž Non Nuoc Beach so zlatým pieskom a luxusným plážovým rezortom.

Medzinárodné letisko Da Nang International Airport sa nachádza v západnej časti mesta, počas invázie USA bolo veľkou základňou amerického a juhovietnamského letectva. Veľmi populárnym turistickým miestom sú 9 km južne vzdialené Mramorové hory (Ngu Hanh Son), ktoré predstavujú skutočný zázrak prírody – nad piesčitým pobrežím sa dvíhajú mramorové a vápencové skaly bielo modrej, sivej a ružovej farby. Ich hrebeň – „Vrchy piatich živlov“ sa skladá zo Zlatého, Lesného, Ohňového, Zemného a tiež Vodného vrchu, na ktorom sa týčia skalné ihlany premenené na budhistické pagody. Krajina v okolí Danangu je posiata tisíckami hrobov – jeden z najväčších vojenských cintorínov na svete sa nazýva Truong Son. Neďaleko mesta Quang Ngai (južne od Danangu) je iným vojnovým pamätníkom My Lai – americkými vojakmi 16. marca 1968 kompletne zmasakrovaná osada; známa je fotografia dievčatka utekajúceho z horiacej dediny.
(Hoi An, Hôi An) – starobylé mesto (88 000 obyv.), 30 km južne od Danangu, v 1. stor. bolo známym mestom ríše Čampa ako Lam Ap Pho, za francúzskej nadvlády sa nazývalo Faifo, v 17. stor. centrum holandských a portugalských obchodných kancelárií, od 18. stor. francúzskych. Mesto je od r. 1999 v zozname UNESCO zapísané ako výnimočne dobre zachovaný príklad obchodného prístavu v jv. Ázii z obdobia 15.-19. stor., budovy, množstvo pagod (napr. Phuoc Kien), chrámov (Quan Cong) a sieť starých malebných uličiek odráža kombináciu pôvodných i cudzokrajných vplyvov. Ďalšou zaujímavosťou je Cau Nhat Ban – japonský zastrešený most z r. 1593. Okolie – široká pláž je 5 km na východ – okrem malých reštaurácií sú tu aj luxusné hotelové rezorty.

8. - 11. Transfer na letisko a odlet do Saigonu

Nachádza sa 100 km od Ho Či Minovho Mesta, v okolí malého pohoria s výhľadom na oceán. Long Hai žije  pomalým rozvíjajúcim sa životným štýlom. Východný koniec, je známy so svojimi bielymi piesočnými plážami. Long Hai je rybárske mesto.
Vo všedné dni, je tu málo návštevníkov, kde sa môžete cítiť, ako by ste mali svoju vlastnú súkromnú pláž. To je ideálnym miestom pre oddych od veľkomesta, oáza pokoja v krajine činnosti. Oblasť okolo Long Hai ťaží z mikroklíma, ktoré prináša menej dažďa ako v iných častiach juhu. To môže byť dôvod, prečo posledný cisár Vietnamu sa rozhodol vybudovať rekreačné rezidencie v Long Hai. Nachádzajú sa tu zinkové bahenné kúpele.

12. - 14. Transfer z Long Hai do Saigonu, po ceste navštivite tunely Cu Chi, poobede ubytovanie

V druhej polovici 19. storočia zabrali mesto Francúzi. Stalo sa sídlom správy Kočinčíny, ktorá zahŕňala časti východnej Kambodže a juh Vietnamu. Snaha Francúzov pretaviť podobu mesta do viac francúzskej a stredomorskej atmosféry sa podarila. Vysušili okolie mesta a v Saigone vyrástlo niekoľko obrovských koloniálnych stavieb, ktoré patria dnes k najvyhľadávanejším turistickým atrakciám. Aj preto má Hočiminovo Mesto často prezývku „Paríž Orientu“. Za najvýraznejšiu koloniálnu pamiatku možno považovať Katedrálu Notre – Dame, Pozornosť púta i budova Hlavnej pošty, ktorej oceľovú konštrukciu nenavrhol nikto menej slávny ako sám Gustave Eiffel. Neďaleko sa nachádza radnica, takisto poznačená francúzskym vplyvom, postavená začiatkom 20. storočia., múzeum revolúcie, Saigonského múzea alebo Múzea obetí vojny.
Tunely (Dia dao Cu Chi) – podzemné katakomby sa nachádzajú 70 km na SZ od HCM, sú významnou vojnovou pamiatkou – počas vietnamsko-americkej vojny hrala dôležitú úlohu ako „podzemná dedina“ s približne 200 km labyrintom chodieb a tunelov, v oblasti, kde prebiehali obzvlášť ťažké boje, najmä v r. 1968.

15. Bangkok

Odlet do Viedne.

CENA ZAHŔŇA

- medzinárodnú letenku + všetky prelety vo Vietname
– ubytovanie s raňajkami
– všetky transféry
– tunely v Cu Chi + vstupné + obed + sprievodca
– city tour Hanoi, Danang, Hoi An, Saigon
– Bangkok city tour
– plavba Halong Bay dračia zátoka, obed, večera, raňajky
– sprepitné
– slovenský sprievodca,

CENA NEZAHŔŇA

- medzinárodnú letenku + všetky prelety vo Vietname
- cestovné poistenie 2,20 eur/deň/osoba
- víza 65 eur/osoba udelené priamo do pasu, alebo elektronické víza 20 eur/osoba + 45 USD sa platí priamo na letisku, kde víza budu udelené do pasu,
- obedy, večere, odporúča sa stravovať na mieste, miestne špeciality
- výlety nezahrnuté v programe

  +421 948 666 888

  ZAVOLAJTE NÁM

  Cestovná kancelária si vyhradzuje právo na zmeny.

  MOŽNO VÁS ZAUJME

  Romantický Vietnam – svadobná cesta

  Vietnam – Mui Ne a Saigon

  Vietnam – čamská kultúra

  Vietnam – Vinpearl resort 5*

  NAŠI PARTNERI   >   >   >   >   >


  VŠETKY LETECKÉ SPOLOČNOSTI!


  VŠETKY LETECKÉ SPOLOČNOSTI!

  © EDEN TRAVEL - all rights reseved

  designed by