VIETNAM

čamská kultúra

10 DNÍ / 9 nocí

UBYTOVANIE: hotel
TERMÍN: Na dopyt
CENA: od 846 € /os.

VIETNAM

Ázia
TYP ZÁJZDU: Poznávací

DOPLNKOVÉ SLUŽBY

Letenky
Poistenie
Fakultatívne výlety

Počuli ste niekedy o čamskej kultúre? Ak nie, príjmite pozvanie spoznať túto fascinujúcu kultúru. Ak áno, nechajte sa zlákať a spoznajte ju podrobnejšie.
V období 1. a 2. storočia prišli na územie dnešného južného Vietnamu Čamovia, ktorí založili Čamskú ríšu. Tá existovala až do 15. storočia a jej potomkovia žijú vo Vietname dodnes. Čamská kultúra a Vietnam stále navzájom bojovali o svoje hraničné provincie a striedali sa v ich dobývaní. Čamská kultúra však bola nakoniec porazená a Vietnamci zabrali celé jej územie.

Vietnam

PROGRAM

1. DEŇ: Danang – Hoi An

Hneď skoro ráno sa vyberieme na prehliadku Čamského múzea v Danangu, kde je najväčšia zbierka čamských artefaktov na svete. Z Danangu sa presunieme do Hoi An, mestečka, ktoré je zapísané na listine svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Hoi An nás očarí svojimi úzkzmi uličkami a zmesou čínskej, francúzskej, japonskej a vietnamskej architektúry. Mestečko je nazývané aj Malý Paríž, pretože je centrom umelcov, maliarov a remeselníkov.

2. DEŇ: Hoi An – My Son

Západne od Hoi An sa nachádza bývalé hlavné mesto čamského kráľovstva Tra Kieu. A práve to je cieľom našej dnešnej cesty. Prezrieme si kolekciu čamských artefaktov a zrenomovaný kostol. Následne dorazíme k My Son, posvätnému miestu čamského národa, ktoré bolo v štvrtom až trinástom storočí najväčším intelektuálnym a náboženským centrom. My Son predstavuje komplex náboženských pamiatok, ktorý sa skladá z viac než 70 unikátnych stavieb z červených tehál a pieskovca s typickým zložitým dizajnom. Poobede sa vrátime do Hoi An.

3. DEŇ: Hoi An – Quy Nhon

Opúšťame Hoi An, aby sme navštívili Quy Nhon, ktoré bolo centorm Čamov v 10.-15. storočí. Po ceste sa zastavíme v čamských vežiach Bang An, Chien Dam, Khuong My, kde sa nachádzajú maľby, chrámy, sochy a veže, ktoré sú postavené v architektúre tejto starobylej kultúry.

4. DEŇ: Quz Nhon – Nha Trang

Presúvame sa na juh, pričom cesta pozdĺž pobrežia ponúka zaujímavý pohľad na život miestnych ľudí. Po ceste sa zastavíme pri Nhan vežiach a pokračujeme ďalej do Nha Trangu. V tento deň si ešte urobíme jednu zastávku a to pri PoNagar vežiach a prehliadneme si mesto. To bolo v dávnejších dobách posvätným miestom regiónu Kauthara a Paduranga.

5.DEŇ: Nha Trang

Dosiahli sme cieľ našej cesty – Nha Trang. Tu an nás čaká celodenné leňošenie na pláži. Pre tých aktívnejších máme v ponuke malý fakultatívny výlet na okolité ostrovy a možnosť potápať sa v smaragdovo zelenej vode.

6. DEŇ: Nha Trang – Phan Rang

Opúšťame Nha Trang a presúvame sa do Phan Rangu. Po ceste na nás čaká prehliadka Hoa Lai a Poklong Giara veží.

7. DEŇ: Phan Rang – Phan Thiet

Hneď ráno po ceste do Phan Thiet sa opäť presvedčíme o zručnosti čamskej komunity v dedinke My Nghiep známej tkaním brokátu či v Bau Truc, kde sa dodnes vyrába zaujímavá hlinená keramika. Nevynecháme ani návštevu jednej z najstarších čamských veží v oblasti – veže Porome. Poobede sa vyberieme do dedinky Hindu DaiLanh a do moslimskej dediny Chau Hanh.

8. DEŇ: Phan Thiet

Opäť nás čaká deň strávený na pláži. Určite sa nenecháte dlho presviedčať.

9. DEŇ: Pha Thiet – Ho Chi Minh

Po raňajkách sa presunieme do Saigonu, mesta ktorého oficiálny názov znie Ho Chi Minhovo mesto. Prezrieme si Notre Dame katedrálu, starú budovu pošty, čínsku štvrrť a to je len časť z toho, čo na nás v Saigone čaká.

10. DEŇ: Ho Chi Minh City

Doobedie si necháme na voľný program a na rozlúčku s mestom. Poobede sa presunieme na letisko odkiaľ nás čaká cesta domov.

CENA ZAHŔŇA

- 9 nocí ubytovanie s raňajkami
- transfery
- anglicky hovoriaci sprievodca pri prehliadkach podľa programu

CENA NEZAHŔŇA

- medzinárodnú letenku
- cestovné poistenie
- povolenie na vstup do Vietnamu
- vnútroštátny prelety Saigon - Danang

  +421 948 666 888

  ZAVOLAJTE NÁM

  Cestovná kancelária si vyhradzuje právo na zmeny.

  MOŽNO VÁS ZAUJME

  Romantický Vietnam – svadobná cesta

  Vietnam – Mui Ne a Saigon

  Vietnam – čamská kultúra

  Vietnam – Vinpearl resort 5*

  NAŠI PARTNERI   >   >   >   >   >


  VŠETKY LETECKÉ SPOLOČNOSTI!


  VŠETKY LETECKÉ SPOLOČNOSTI!

  © EDEN TRAVEL - all rights reseved

  designed by