MAURÍCIUS

Sunshine Villa

DĹŽKA POBYTU: Individuálna

UBYTOVANIE: Sunshine Villa
TERMÍN: Na dopyt
CENA: od 38 € /izba /noc

MAURÍCIUS

Afrika
TYP ZÁJAZDU: Pobytový

DOPLNKOVÉ SLUŽBY

Letenky
Poistenie
Fakultatívne výlety

Súkromná luxusná vila v západnej časti ostrova, je 1 hodinu od letiska vzdialená, a je ideálna pre páry alebo rodiny, inklud so záhradou a bazénom.
Je 500m od mora vzdialená, kde sú kilometrové dlhé biele pláže pre krásne rodinné prechádzky.

Maurícius

Vybavenie

Súkromný bazén, záhrada, práčka, kávovar, mikrovlnka, sporák, atď. Veľká garáž na 8 až 10 miest je v cene. Blízko Vily je Zologická – botaniská záhrada “Casela” vzdialená 3 km. Autobusová zastávka je vzdialená 30 m od Vily. Veľké nákupné stredisko s MCB Bankou, Kasíno a 3 diskotéky v centru & Flic Flac, sú vzdialené 1 až 1,5 km. V meste a pri pláži je široký výber rôznych reštaurácií.
Súčasťou je súkromný bazén, záhrada, práčka, kávovar, mikrovlnka, sporák, atď (kompletné kuchynské vybavenie).

www.sunshine-villa-mauritius.com

Krajina

Maurítius je ostrovný štát ležiaci v juhozápadnej časti Indického oceánu, v súostroví Maskarény, približne 900 km východne od ostrova Madagaskar. Tento hornatý, pôvodom vulkanický ostrov je 58 km dlhý a 47 km široký. Okrem bieleho piesku, priezračnej vody a koralových útesov obklopujúcich pobrežie tu nájdete hory, krátery, husté pralesy, trstinové polia, potoky aj vodopády.
Po r. 1835, keď bolo zrušené otroctvo, začala na ostrov prúdiť lacná pracovná sila z Indie a práve Indovia dnes tvoria podstatnú časť národnostného zloženia obyvateľstva Maurícia (68 %). Zvyšné percentá patria Číňanom, Francúzom a príslušníkom ďalších menšín.
Podľa údajov z r. 2010 tu dnes žije 1 303 717 obyvateľov, čo znamená, že Maurícius je najhustejšie obývanou krajinou Afriky.
Z hľadiska vierovyznania tvoria najväčšie spoločenstvo hinduisti (48 %), za nimi nasledujú príslušníci rímskokatolíckej cirkvi a vyznávači islamu. Ďalšie náboženstvá sú len menšinové.

Ostrov Mauritius sa nachádza na južnej pologuli v subtropickom podnebí. Leto je tu vtedy, keď v Európe zima a naopak. Pokiaľ pricestujete zo severnej pologule v dobe zimy, môže sa Vám zdať, že na Mauritiu je príliš horúco a vlhko. Nie je tu žiadne výrazné obdobie monzúnových dažďov, avšak dážď môže prísť ktorýkoľvek deň v priebehu roka. Pokiaľ nefúka vietor zo severu, príjemný vánok prichádza z juhovýchodu.

Na Mauritiu začína leto v novembri a najteplejšie obdobie pretrváva až do marca. Teplota vzduchu sa pohybuje od 28 do 31°C. Mesiace apríl a máj i september a október môžme tiež nazvať letnými. Priemerná teplota je od 25 do 28 °C a menšie je   riziko zrážok. Jún, júl a august sú obdobiami mauricijskej „zimy“ a pravdepodobnosť zrážok je najnižšia z celého roku. Denné teploty vzduchu sú cca 24°C, nočné cca 16°C. Teplota vody sa pohybuje v rozmedzí od 22°C (júl–august)– do 27 °C (január– február). Je nemožné jednoznačne definovať suché a daždivé mesiace   polohe uprostred oceánu.
Potápanie je najlepšie od januára do marca, voda je v tomto období najpriezračnejšia. Od júna do augusta sú najlepšie podmienky pre surfovanie. Na rybolov je ideálnym obdobím september až marec.

Praktické informácie

Pre vstup do krajiny je potrebný platný cestovný pas. Na Maurítius môžme cestovať bez víz na maximálne obdobie 3 mesiacov počas 6 mesiacov. Bezvízový styk sa uplatňuje pre všetky kategórie osôb a na všetky účely, okrem osôb cestujúcich za účelom vykonávania zárobkovej činnosti.
Na ostrove sa bežne vymieňajú cestovné šeky v hlavných svetových menách za hotovosť, rovnako bežné je aj používanie kreditných kariet.
Na Maurítiu funguje služba Western Union, na základe ktorej je možné previesť finančné prostriedky, ktoré si následne určená osobne prevezme v hotovosti.
Na ostrove sa jazdí na ľavej strane vozovky.

Zdravotná starostlivosť je na dobrej úrovni. Hotely vyššej cenovej kategórie majú spravidla vlastného lekára.
Voda z vodovodu na Mauríciu nie je pitná, preto sa odporúča piť len vodu riadne zakúpenú a balenú vo fľaškách.
Mliečne výrobky nie sú pasterizované, preto sa im radšej vyhýbajte.

Dôležité informácie

Povinné očkovanie:
– nevyžaduje sa – pri priamom prílete z Európy (pobyt výlučne vo veľkých mestách a turistických centrách s európskymi štandardmi)
– proti žltej zimnici – pri pricestovaní z infekčných oblastí (ak ste sa tam zdržiavali počas predchádzajúcich 6 dní, neplatí pre deti do 1 roka)
Odporúčané očkovanie: tetanus, diftéria, hepatitis A, polio (pobyt výlučne vo veľkých mestách a turistických centrách s organizovanými výletmi do vnútrozemia s ubytovaním a stravovaním stredného a vyššieho štandardu)

Dôležité telefónne čísla:
Polícia: 999, 112
Rýchla zdravotná služba: 114
Hasiči: 995, 115

SR nemá na ostrove Maurícius priame diplomatické ani konzulárne zastúpenie. Príslušným zastupiteľským úradom je:
Veľvyslanectvo SR so sídlom v Pretórii
Adresa: 930 Arcadia Street, Arcadia 0083
Pretoria
South Africa
Tel.: 0027 12 3422051-2
Mobil: 0027-(0)83 3041599
Fax: 0027 12 3423688
E-mail: emb.pretoria@mzv.sk

Zaujímavé lokality

Port Louis
Hlavné mesto je zaujímavé predovšetkým mnohorakosťou stavebných štýlov. Zaujímavá je francúzska koloniálna budova na námestí Place d’Armes, anglikánsky a katolícky kostol, budova súdu, kasárne z 18. storočia, Prírodopisné múzeum, impozantná mešita Jummah a čínska pagoda. Najlepší výhľad na mesto a prístav sa naskytuje z citadely Fort Adelaide. Neďaleko mesta sa na ploche  1 200 ha rozprestiera prírodný park Domaine les Pailles.

La-Vanille-Krokodilpark
V blízkosti Rivière des Anguilles leží krokodília farma, kde sa chovajú krokodíly nílske dovezené z Madagaskaru. Veľký prírodný park ponúka príjemné prechádzky cez les so sladkovodnými prameňmi. Je tu taktiež malá ZOO s domorodými druhmi divých zvierat.

Pamplemousses
Botanická záhrada na severe ostrova je známa svojimi rozsiahlymi parkami a mnohorakosťou exotického rastlinstva. Je taktiež domovom vyše storočných korytnačiek.

UBYTOVANIE

Vila s piatimi apartmánmi (5)
Na prednej strane domu, na prízemí s výhľadom na more sú 2 apartmány. Každý apartmán má obývačku, spálňu pre 2-3 os.
One-Bedroom Apartment “A” ................ 44 €/noc
Comfort Apartment “B” .......................... 38 €/noc


Luxusný apartmán zo záhradou a bazénom (1)
Nachádza sa na zadnej strane, má obývačku a tri spálne pre 5 – 7 osôb.
Big flat Apartment “C” ............................. 69 €/noc


Luxusné trojizbové apartmány s výhľadom na more (2x3)
Nachádza sa na prvom poschodí.
Veľká obývacia miestnosť s klenbou a kuchyňou, a dve spálne na prednej a zadnej strane vily pre 3 až 4 osoby na každý apartmán.
Deluxe Two-Bedroom Apartment ``D``.... 59 €/noc
Two-Bedroom Apartment ``E`` ................. 56 €/noc


Ceny sa navyšujú o 10 €/noc/izba v dovolenkovej sezóne:
01.07.-31.08. a 15.12. - 05.01.

Dodatočné náklady pri príchode 40 € – za upratovanie bytu po odchode len pri dennom prenájme.

CENA NEZAHŔŇA

Možnost prepravy z letiska: cena za letiskový transfer: 59 €

Možnosť prenajatia auta na letisku: cca 55 € / deň.

  +421 948 666 888

  ZAVOLAJTE NÁM

  Cestovná kancelária si vyhradzuje právo na zmeny.

  MOŽNO VÁS ZAUJME

  Romantický Vietnam – svadobná cesta

  Vietnam – Mui Ne a Saigon

  Vietnam – čamská kultúra

  Vietnam – Vinpearl resort 5*

  NAŠI PARTNERI   >   >   >   >   >


  VŠETKY LETECKÉ SPOLOČNOSTI!


  VŠETKY LETECKÉ SPOLOČNOSTI!

  © EDEN TRAVEL - all rights reseved

  designed by