Kambodža

Zoznámte sa!

9 DNÍ / 7 nocí

UBYTOVANIE: hotel** s raňajkami
TERMÍN: Na dopyt
CENA: od 496 € /os.

KAMBODŽA

Ázia
TYP ZÁJAZDU: Poznávací

DOPLNKOVÉ SLUŽBY

Letenky
Poistenie
Fakultatívne výlety

Kambodža – exotická krajina lákajúca svojou tajomnosťou a prísľubom dobrodružstva. Spoznajte spolu s nami túto jedinečnú krajinu.

Kambodža - Angkor

PROGRAM

1. DEŇ: Phnom Penh

Prichádzame do Phnom Penh, hlavného mesta Kambodže. Z letiska sa presunieme na hotel, kde sa ubytujeme a následne zahájime našu prehliadku. Začneme prehliadkou Pamätníku nezávislosti a Národného múzea a pokračujeme návštevou Kráľovského paláca, postaveného kráľom Norodom v r. 1866. Ako ďalšiu navštívime striebornú pagodu. Podlaha v pagode je zložená z viac ako 5000 strieborných dlaždíc. Následne sa presunieme do Vat Phnomu odkiaľ si vychutnáme západ slnka. Noc v hoteli.

2. DEŇ: Phnom Penh – Battambang (raňajky)

Po raňajkách sa presunieme do Battambangu. Cesta vedie popri pobreží a trvá 4 – 5 hodín. Počas cesty sa zastavíme v Kompong Chhnang – dedine hrnčiarov a taktiež navštívime plávajúcu dedinu. Po príchode do Battambangu sa ubytujeme v hoteli.

3. DEŇ: Battambang (raňajky)

Potom čo sa naraňajkujeme sa popri rieke Sangker odvezieme k pagode Wat Slaket a následne pokračujeme návštevou chrámu Wat Ek Phnom. Po prehliadke sa vrátime naspäť do mesta. Poobede navštívime oblastné múzeum a nakúpime si na miestnom trhu nazývanom Phsar Nat. Opäť na nás čaká presun, tentoraz do Phnom Banon, kde sa nachádza 5 veží z pieskovca a z miestneho vrchu si vychutnáme prekrásny výhľad. Po ceste späť budeme prechádzať pomarančovou farmou. Noc v hoteli.

4. DEŇ: Battambang – Siem Reap (raňajky)

Dnes sa presunieme do Siem Reap, pričom naša cesta vedie popri pobreží a potrvá asi 2 až 3 hodiny. Navštívime kmérsku dedinu, ktorá je známa vďaka výrobe prekrásneho hodvábu a bližšie spoznáme každodenný život jej obyvateľov. Nevynecháme ani návštevu nádrže Trapang Thmor, ktorá bola postavená Kambodžanmi počas kmérskeho režimu. Poobede pokračujeme v našej ceste do provincie Siem Reap. Po príchode do mesta Siem Reap sa ubytujeme v hoteli a oddýchneme si.

5. DEŇ: Siem Reap (raňajky)

Po raňajkách navštívime tzv. skupinu Roluos, mesto Hariharalaya, kde sa nachádza chrám Bakong. Ako ďalšie navštívime chrám Preah koh, chrám Lolei, postavenom na ostrovčeku v strede obrovskej nádrže (dnes sa tu miesto nádrže nachádza ryžové pole). Chrám bol postavený panovníkom Yasovarmanom I., zakladateľom prvého mesta v Angkore.
Poobede navštívime Prasat Kravan, Srah Srang, chrám Banteay Kdei a vychutnáme si západ slnka z chrámu Pre Rup. Noc v hoteli.

6. DEŇ: Siem Reap (raňajky)

Skoro ráno sa vyberieme pozorovať východ slnka nad Angkor Watom. Následne sa vrátime späť do hotela, kde sa naraňajkujeme. Po raňajkách navštívime Južnú bránu a staroveké hlavné mesto Angkor Thomu. Ďalej navštívime chrám Bayon (je unikátny kvôli svojim 54 vežiam dekorovaných 200 smejúcimi sa tvárami Avolokitesvara), Phimeanakas, Sloniu terasu a terasu kráľa Lepera. Poobede navštívime slávny Angkor Wat. Noc v hoteli.

7. DEŇ: Siem Reap (raňajky)

Po raňajkách navštívime chrám Banteay Srei (postavený bol v 10 stor.), ktorý sa nachádza na severe mesta. Pokračujeme návštevou Ta Prohm, prekrásnych chrámov v džungli. Poobede navštívime chrámy Preah Khan, Neak Pean a Ta som. Noc v hoteli.

8. DEŇ: Kompong Cham – Kompong Thom

V tento deň sa poplavíme loďkou do dedinky, kde sa spracúvava hodváb a pokračujeme návštevou pokojného chrámu Wat Kohear Nokor a okolitých dedín. V blízkosti sa nachádza aj osamelý chrám Phum Prasat, kde si na ceste do Kompongu oddýchneme

9. DEŇ: Kompong Cham – Kompong Thom

Raňajky v hoteli. Dnes podnikneme krátku rannú túru. Nepôjde o nič obtiažne. Nasadneme na Tuk – Tuk a prezrieme si Wat Inkosei. Následne navštívime pagodu Wat Bo, kde si prezrieme prekrásne maľby, ktoré sa tu nachádzajú. Poobede navštívime “Les Artisans d´ Angkor – Chantiers Ecoles” a strávime čas na miestnom trhu. Následne sa presunieme na letisko. Odlet podľa letového itineráru.

CENA ZAHŔŇA

- 7 nocí ubytovanie s raňajkami
- transfery ako sú spomenuté v programe
- miestny anglicky hovoriaci sprievodca
- plavba loďou
- vstupné na prehliadky
- mokré uteráky a pitná voda

CENA NEZAHŔŇA

- medzinárodnú letenku
- komplexné cestovné poistenie 2,20 EUR Union /osoba/ deň
- elektronické povolenie na vstup do Kambodži 20 EUR / osoba
- fakultatívne výlety
- sprepitné

  +421 948 666 888

  ZAVOLAJTE NÁM

  Cestovná kancelária si vyhradzuje právo na zmeny.

  MOŽNO VÁS ZAUJME

  Romantický Vietnam – svadobná cesta

  Vietnam – Mui Ne a Saigon

  Vietnam – čamská kultúra

  Vietnam – Vinpearl resort 5*

  NAŠI PARTNERI   >   >   >   >   >


  VŠETKY LETECKÉ SPOLOČNOSTI!


  VŠETKY LETECKÉ SPOLOČNOSTI!

  © EDEN TRAVEL - all rights reseved

  designed by