Indonézia

Jáva, Bali

11 DNÍ / 10 nocí

UBYTOVANIE: hotel s raňajkami
TERMÍN: Na dopyt
CENA: od 935 € /os.

JÁVA, BALI

Ázia / Indonézia
TYP ZÁJAZDU: Poznávací

DOPLNKOVÉ SLUŽBY

Letenky
Poistenie
Fakultatívne výlety

Jáva je najrozvinutejším ostrovom Indonézie. Na ostrove nájdete mnoho zaujímavých pamiatok – chrámy Borobudur a Prambatan, môžete preskúmať sopku Bromo s mesačnou krajinou, vystúpiť na najväčšie sírne jazero Kawah Ijen alebo navštíviť hlavné mesto Indonézie, Jakarta. Jáva je plná kontrastu moderného a tradičného. Nájdete tu mnoho zaujímavých miest a pláží, ktoré stojí za to navštíviť.

Bali je najnavštevovanejším ostrovom Indonézie. Láka nielen exotickými plážami, ale tiež zaujímavou kultúrou akrásnou prírodou. Je to ideálne miesto pre pokojný odpočinok a zároveň pre aktívnu dovolenku pri mori. Jeden deň môžete odpočívať na pláži, ďalší deň podniknúť zaujímavý výlet do vnútrozemia a večer stráviť v reštauráciu pri mori. Bali naozaj stojí za návštevu.

Bali, Indonezia

PROGRAM

1. DEŇ: Prílet do Jakarty

Po prílete na letisko sa presunieme do hotela Santika Hotel Jakarta a ubytujeme sa. Zvyšok dňa strávime oddychom po dlhej ceste.

2. DEŇ: Jakarta (raňajky)

Po raňajkách sa vyberieme na celodennú prehliadku mesta. Navštívime Národné múzeum spolu s Národným pamätníkom, starý prístav Sunda Kelapa, staré námestie Fatahillah, prejdeme sa po paláci Merdeka, mešite Istiqlal a katedrálnom kostole. Noc v hoteli.

3. DEŇ: Jakarta – Bogur – Bandung (raňajky)

Potom čo sa naraňajkujeme na nás čaká cesta do Bogoru. Hneď po príchode navštívime botanickú záhradu, ktorá dominuje centru mesta a rozprestiera sa na 87 ha. Následne sa vydáme na cestu do Puncak, pričom po ceste sa zastavíme v safari parku. Park má rozlohu 55 ha a sú tu voľnežijúce zvieratá zo všetkých kontinentov. Okrem iného tu voľne žijú aj nosorožci. Pokračujeme v našej ceste, pričom prechádzame cez čajové plantáže a v pozadí sa nám črtajú pahorky hôr Mount Gede a Mount Pangrano. Po príchode do Bandungu sa ubytujeme v hoteli Grand Preanger .

4. DEŇ: Bandung (raňajky, večera)

Pokračujeme v našej ceste do Lembangu a prechádzame cez poľhohospodársku krajinu. Pozrieme si Tangkuban Perahu, najdostupnejší indonézsky kráter a skôr ako sa vrátime späť navštívime Ciater – horúce pramene.
Na večeru sa vyberieme do reštaurácie nachádzajúcej sa na vrchu nad Bandungom. Popri vynikajúcom jedle si určite vychutnáte aj pohľad na mesto pod nami. Noc v hoteli.

5. DEŇ: Bandung – Jogja (raňajky, večera)

Dnes zmeníme náš prepravný prostriedok a namiesto auta / autobusu pocestujeme vlakom (klimatizované vozne). Povezieme sa celý deň a naším cieľom je Jogja. Po ceste budete mať možnosť pozorovať prírodné scenérie ostrova Jáva. Po príchode sa ubytujeme v hoteli Malioboro .

6. DEŇ: Jogjakarta (raňajky, večera)

Po raňajkách nás čaká celodenná prehliadka mesta a chrámu Borobudur – najväčšej budhistickej stavby na svete, ktorá bola vybudovaná približne pred 1200 rokmi. V priebehu storočí bol Borobudur “pochovaný” džungľou a sopečným prachom. Potom, čo si prezrieme túto „kamennú ičebnicu budhistickej náuky“, navštívime blízky chrám Mendut a následne sa vrátime do mesta. Pokračujeme v našej prehliadke, tentoraz mesta. Navštívime sultánsky kráľovský palác, vtáčí trh, vodný hrad Taman Sari, továreň na výrobu batikovaných látok, pozrieme si výrobu strieborných šperkov a kožených bábok.
Večer sa navečeriame v reštaurácii. Večeru nám spríjemní tanečné predstavenie Ramayana. Noc v hoteli.

7. DEŇ: Jogja – Denpasar, Bali (raňajky)

Naraňajkujeme sa, odubytujeme a opäť sa vydáme spoznávať toto fascinujúce miesto. Navštívime najpôsobivejší chrám Prambanan, kde reštauratéri svojou vynikajúcou prácou obnovili stáročia chátrajúci chrám a dnes si môžeme plne vychutnávať jednotlivé detaily. Následne sa presunieme na letisko a poletíme na Bali. Noc v hoteli Ramada Benoa na Bali.

8. DEŇ: Bali (raňajky)

Voľný deň.

9. DEŇ: Kintamani (raňajky)

Naša dnešná cesta odštartuje návštevou Batu Bulan, kde prostredníctvom tanečného predstavenia sa staneme svedkami nekonečného boja medzi dobrom a zlom. Následne sa presunieme na pobrežie navštíviť Celuk (domov zlatníkov a spracovateľov striebra), Mas (dedinu rezbárov) a Ubud (domov umelcov). Taktiež sa zastavíme v Goa Gajah (Slonej jaskyni) a v chráme Tirta Empul. Po ceste uvidíme aj Mount Batur (vrch sopečného pôvodu) a našou poslednou zastávkou bude chrám Kehen.

10. DEŇ: Bali (raňajky, večera)

Voľný deň. Večera bude podávaná na pláži Jimbaran. Pochutnáme si na morských špecialitách vo svetle sviečok a za zvukov mora. Noc v hoteli.

11. DEŇ: Bali (raňajky)

Voľný program až do odletu.

CENA ZAHŔŇA

- ubytovanie s raňajkami
- transfery
- výlety ako sú uvedené v programe
- anglicky hovoriaci sprievodca
- lístok na vlak
- večere (ako sú spomenuté v programe)

CENA NEZAHŔŇA

- medzinárodnú letenku
- komplexné cestovné poistenie 2,20 EUR Union /osoba/ deň
- elektronické povolenie na vstup do Vietnamu 20 EUR / osoba + poplatok na letisku 45 USD
- fakultatívne výlety
- sprepitné

Povinné príplatky

Príplatok za večere v miestnej reštaurácii mimo hotela : 7 EUR /osoba / deň

  +421 948 666 888

  ZAVOLAJTE NÁM

  Cestovná kancelária si vyhradzuje právo na zmeny.

  MOŽNO VÁS ZAUJME

  Romantický Vietnam – svadobná cesta

  Vietnam – Mui Ne a Saigon

  Vietnam – čamská kultúra

  Vietnam – Vinpearl resort 5*

  NAŠI PARTNERI   >   >   >   >   >


  VŠETKY LETECKÉ SPOLOČNOSTI!


  VŠETKY LETECKÉ SPOLOČNOSTI!

  © EDEN TRAVEL - all rights reseved

  designed by