India

Zlatý trojuholník

9 DNÍ / 8 nocí

UBYTOVANIE: hotel 4*
TERMÍN: 27.04. - 04.05.2016
STRAVA: plná penzia
CENA: od 956 € /os. v dvojlôžkovej izbe
Príplatok za 1/1: 185 € * cena zájazdu je platná pri min. stanovenom počte 10 osôb a môže sa meniť v závislosti od cien leteniek a času rezervácie.

INDIA

Ázia
TYP ZÁJAZDU: Poznávací

DOPLNKOVÉ SLUŽBY

Letenky
Poistenie
Fakultatívne výlety

India je veľmi zvláštna a zároveň špecifická krajina. Najväčšie atrakcie Indie – pulzujúce Dillí, Agra a jeden z divov sveta Taj Mahal, Červená pevnosť, Ružové mesto Jaipur, jazda na slonoch a množstvo iných bombónikov. Intenzívny zážitok v 4* hoteloch s plnou penziou za výbornú cenu. Jej najstaršiu históriu sprevádzajú pokusy o zjednotenie, ktoré však neustále striedalo opätovné delenie. Druhá najľudnatejšia krajina sveta je považovaná za najväčšiu demokraciu na svete. Viac kontrastov ako práve v Indii však inde sotva nájdete. Napriek tomu je plná farieb, inšpirácie a duchovna. Bohatou históriou a kultúrou určite zaujme každého návštevníka, ktorí si z nej odnesie nezabudnuteľné zážitky.

PROGRAM

27. - 29.04. Viedeň - Dillí (R,O,V)

Prílet do hlavného mesta Indie. Skoro ráno nás víta Naí Dillí, hlavné mesto Indie, ktoré je jedinečnou ukážkou spojenia modernej kultúry so starými prvkami. Spája dva úplne odlišné no harmonické svety – starú a novú časť. Dillí je zároveň bránou do celej Indie, ktorá nás ani na sekundu nenechá zabudnúť na rozdiely medzi chudobou a bohatstvom. Po raňajkách a krátkom oddychu nás čaká dôkladná prehliadka mesta. Nádherná Červená pevnosť, najznámejšia a najväčšia mešita celej Indie, Jama Masjid. Nenecháme ujsť ani Nové Dillí s najvyšším tehlovým minaretom na svete Qutub Minar. Prejdete sa aj popod významnú Bránu Indie, nahliadnete do miestneho parlamentu a pripomeniete si aj pamiatku Mahátmu Gándhího.

30.04. - 01.05. Dillí – Jaipur (R,O,V)

Dnes nás čaká presun do ružového mesta Jaipur a ďalší deň výlet do pevnosti Amber Fort, kam sa necháme vyviezť ako pravý maharadža na sloňom chrbte. Pevnosť leží na úbočí kopcov iba niekoľko kilometrov za mestom. Prezrieme si Jagmandir alebo Zrkadlovú sieň, ktorá pripomína odrazy hviezd na nočnej oblohe, rozsiahle nádvoria a záhrady, či chrám bohyne Kálí. Popoludní si ukážeme najväčšie dominanty mesta, Mestský palác (známy najmä múzeom odevov a strážou, dodnes je sídlom Maharadžu), observatórium Jantar Mantar a Hawa Mahal (Veterný palác). Skúsite sa zjednávať na miestnom bazáre?

02. - 03.05. Jaipur – Agra – Dillí – Viedeň (R,O,V)

Po raňajkách sa cez opustené mestečko Mughalskej dynastie Fatehpur Sikri (postavil ho kráľ Akbar v roku 1569) presunieme do Agry, známej najmä svojím pamätníkom lásky, Taj Mahal. Po ubytovaní oddych a voľný program. Na druhý deň ráno si jeden z novodobých divov sveta prezrieme. Mnohí ho označujú ako najkrajšiu stavbu sveta. Svojej žene dal Taj Mahal postaviť kráľ Šahdžahán v 17. storočí na znak nekončiacej lásky. Neskôr sa vydáme do nádhernej pevnosti Agra Fort a následne sa vrátime do Dillí, odkiaľ preletíme späť do Európy.

04.05. Dillí – Viedeň (R)

Skoro ráno sa odhlásime z hotela a z Dillí sa následne vrátime do Viedne. Koniec programu.

CENA ZAHŔŇA

- Medzinárodnú letenku
- Ubytovanie v kvalitných hoteloch s raňajkami na 6 nocí
- Stravu podľa itinerára (R-raňajky, O-obed, AI-all inclusive)
- Poznávací program so skúsenými anglicky hovoriacimi sprievodcom a slovenským supervízorom
- Všetky vnútroštátne transfery klimatizovaným autobusom
- Poistenie proti insolventnosti

CENA NEZAHŔŇA

- Letisková poplatky
- Víza (60 € - vybavíme vám ich)
- Stravu nad rámec itinerára
- Cestovné poistenie (2,70 € os./deň)
- Osobné výdavky
- Odletovú taxu (500 RS/cca 7 €)

UBYTOVANIE

- Regent Grand Delhi 4*, Standard Room
- The Retreat Agra 4*, Standard Room
- Park Prime Jaipur 4*, Standard Room

LETENKY

Emirates

EK 126 X 27APR 4 VIEDXB 2240 0620+1
EK 516 X 28APR 5 DXBDEL 0950 1445
EK 513 X 04MAY 3 DELDXB 0415 0610
EK 127 X 04MAY 3 DXBVIE 0915 1305

  +421 948 666 888

  ZAVOLAJTE NÁM

  Cestovná kancelária si vyhradzuje právo na zmeny.

  MOŽNO VÁS ZAUJME

  Romantický Vietnam – svadobná cesta

  Vietnam – Mui Ne a Saigon

  Vietnam – čamská kultúra

  Vietnam – Vinpearl resort 5*

  NAŠI PARTNERI   >   >   >   >   >


  VŠETKY LETECKÉ SPOLOČNOSTI!


  VŠETKY LETECKÉ SPOLOČNOSTI!

  © EDEN TRAVEL - all rights reseved

  designed by