INDIA

to najlepšie!

9 DNÍ / 8 nocí

UBYTOVANIE: hotel**** s raňajkami
TERMÍN: Na dopyt
CENA: od 825 € /os.

INDIA

Ázia
TYP ZÁJAZDU: Poznávací

DOPLNKOVÉ SLUŽBY

Letenky
Poistenie
Fakultatívne výlety

Radi spoznávate krajiny všetkými zmyslami? Ochutnajte s nami Indiu a zažite neopakovateľné chute spolu s jedným z našich najlepších šéfkuchárov, Gabom Kocákom. Nenechajte si ujsť úžasné miesta,fantastické chute a jedinečné zážitky.

PROGRAM

1. DEŇ: Viedeň

Odlet z Viedne do Dillí. Na letisko s Vami bude cestovať aj Váš sprievodca.

2. DEŇ: Dillí

Príchod do Dillí. Transfer do hotela prenajatou dopravou, prehliadka hlavného mesta Indie. Dillí je tretím najväčším mestom a súčasne priemyslovým centrom severnej Indie. Staré Dillí bolo hlavným mestom moslimskej Indie od 17. do 19. storočia. Z tohto obdobia pochádza rad mešít, pamätníkov a pevností. Nove Dillí postavili Briti ako imperiálne hlavné mesto Indie. Je to priestranné, rozľahlé mesto, s mnohými ambasádami a vládnymi budovami. Na juhu Nového Dillí sú novšie, bohaté predmestia a do všetkých strán sa stále rozrastá pás chudobnejších predmestí a slumov. Spoločná večera s tradičným indickým jedlom. Prehliadka hlavnej mešity, parku Gándhiho a sikského chrámu.
Noc v Dillí

3. DEŇ: Varanásí

Ranný prelet do Varanásí, transfer do hotela, ubytovanie a prehliadka mesta. Večerná plavba po Gange a pohľad na kremačný ghát Manikarnika. Legenda vraví, že Párvátí tu stratila náušnicu a Šiva vykopal nádrž aby ju dostal nazad. Jamu naplnil vlastným potom. Čaranpaduk, kamenná doska medzi studňou a ghátom nesie stopy Višnu. Práve tu sú spopolňovaní privilegovaní občania. Na tomto gháte je taktiež chrám zasvätený Ganešovi.
Rituály na rieke Ganga patria medzi najsilnejšie zážitky, ktoré si človek z Indie odnesie. Rituály spravidla ľuďom ukazujeme z loďky kde sú len pre našich klientov pripravení tradiční hudobníci, ktorí robia tomuto nádhernému predstaveniu skvelý doprovod. Každý z účastníkov dostane v cene zájazdu košíček s kvetmi a sviečkou, ktorý si spolu s
naším prianím pošleme zapálený po rieke Ganga do sídla bohov. Popri tom bude náš Indický sprievodca odriekavať indické náboženské mantry. Veľmi silný a nezabudnuteľný zážitok!
Noc vo Varanásí

4. DEŇ: Varanásí – Džajpúr

Východ slnka na Gange, návrat do hotela, raňajky, odpočinok a poobedná návšteva Sarnáthu, kde Budha prvýkrát vystúpil so svojím posolstvom o strednej ceste k nirváne. Nádherná 2000 rokov stará Ašoková stupa. Večerný odlet do Džajpúru. Ubytovanie v typickom paláci vyšších hodnostárov na maharadžovom dvore. Privítanie s hudbou a kvetinovými vencami.

5. DEŇ: Džajpúr

Prehliadka Džajpúru, pulzujúceho hlavného mesta Rádžasthánu, ktoré je pre farbu budov v nádhernom starom meste známe aj ako ružové mesto. Táto rušná metropola je miestom divokých kontrastov a v každom prípade je pastvou pre oči. Káry s nákladom zeleniny, ťažné ťavy, raziace si cestu uličkami, zapchatými autami, kravami, rikšami, bicyklami, morkami a chodcami, ktorí sa zmätene prepletajú v dopravnom chaose. Navštívime palác maharadžu, observatórium, zvonka si pozrieme palác vetrov. Nákupy uskutočníme na nádhernom trhu uprostred mesta.

6. DEŇ: Džajpúr – Amber – Agra

Vstaneme skoro ráno a absolvujeme prehliadku nádhernej pevnosti Amber. Pevnosť sa nachádza asi 11 km od Džajpúru. Historicky slúžila ako hlavné mesto, kým sa panovník nepresunul do Jaipuru. Pevnosť Amber je známa pre svoj unikátny umelecký štýl, spájajúci motívy Islamu a Hinduizmu. Pevnosť je hlavnou turistickou atrakciou štátu Radžasthán. Následný niekoľkohodinový presun do Agry. Cestou prehliadka opusteného mogulského mesta Fátehpur Sikrí. Noc v Agre

7. DEŇ: Agra

Prehliadka Červenej pevnosti, ktorú dal postaviť v roku 1565 cisár Akbar. Pevnosť bola pôvodne vojenskou stavbou, ale počas vlády Šáhdžahána bola povýšená na palác až kým sa z nej v roku 1658 nestalo väzenie. Prehliadka nádhernej hrobky Itimad-ud-Daulá, perzského džentlmena Mirzu Ghijása Bega. Noc v Agre

8. DEŇ: Tádž Mahál – Dillí

Ranná prehliadka mauzólea Tádž Mahál, najkrajšieho pamätníka ktorý bol kedy postavený Z lásky. Toto hlboko pôsobivé staviteľské dielo moslimských Mogulov sa stalo turistickým emblémom Indie. Mnohí sa snažili stručne vyjadriť jeho krásu, ale ani básnici svojej doby neboli schopní zachytiť slovami krásu tohto staviteľského skvostu. Autobusový presun späť do hlavného mesta Indie Dillí. Ubytovanie v Dillí.

9. DEŇ: Viedeň

Odchod na letisko a odlet do Viedne, prílet do Viedne podľa letového itenáru. Transfer do BA.

Alternatívne možnosť predĺženia zájazdu o 3 noci v oblasti Goa na nádherných indických plážach.

V tom prípade:

9. - 12. DEŇ: Goa (v prípade predĺženia zájazdu)

Prelet do oblasti Goa, kúpanie a relax na najkrajších plážach Indie. Posledný deň prelet do hlavného mesta Indie Dillí, tak aby sme stihli náš prípoj do Viedne.

11. DEŇ: odlet

Odlet domov podľa letového itineráru.

CENA ZAHŔŇA

- slovenského sprievodcu a miestneho sprievodcu
- prenajatá doprava komfortným klimatizovaných autobusom
- lety na trase Dillí – Varanásí a Varanásí – Džajpúr
- ubytovanie v kvalitných 4* hoteloch s raňajkami
- súkromný delegát
- organizačné zabezpečenie víz
- poistenie ck voči insolventnosti

CENA NEZAHŔŇA

- víza (60 EUR)
- vstupné do pamiatok (50 EUR)
- poistenie lieč. nákladov
- doprava z Bratislavy na letisko Schwechat a späť
- medzinárodnú letenku Viedeň – Dillí – Viedeň
- letiskové poplatky

Povinné príplatky

Príplatok za večere v miestnej reštaurácii mimo hotela : 7 EUR /osoba / deň

  +421 948 666 888

  ZAVOLAJTE NÁM

  Cestovná kancelária si vyhradzuje právo na zmeny.

  MOŽNO VÁS ZAUJME

  Romantický Vietnam – svadobná cesta

  Vietnam – Mui Ne a Saigon

  Vietnam – čamská kultúra

  Vietnam – Vinpearl resort 5*

  NAŠI PARTNERI   >   >   >   >   >


  VŠETKY LETECKÉ SPOLOČNOSTI!


  VŠETKY LETECKÉ SPOLOČNOSTI!

  © EDEN TRAVEL - all rights reseved

  designed by