VIETNAM

krajina so 4000 rokov starou a bohatou históriou

VIETNAM je exotická krajina, ktorá Vám ponúka tropické pralesy, nádherné historické sídla a skvelú kuchyňu. Pobrežie krajiny sa rozprestiera pozdĺž Juhočínskeho mora a je dlhé 3260 km. Nachádzajú sa tu nádherné pláže, siete hotelov a reštaurácií na svetovej úrovni. Táto prekrásna krajina Vás privíta svojou tradičnou pohostinnosťou a dobrosrdečnosťou domorodého obyvateľstva.

Cestovné doklady, vízová povinnosť
Vízová povinnosť je nutná pre každého okrem držiteľov diplomatického pasu. Víza Vám zabezpečí naša cestovná kancelária. Bližšie informácie TU.

Colné a devízové predpisy
Bez cla možno doviesť tovar pre osobnú spotrebu: 1,5 l liehovín alebo 2 l vína, 3 l piva, 400 ks cigariet, 100 ks cigár, 500 g tabaku, 5 kg čaju, 3 kg kávy. Elektroniku, valuty, cenné kovy a drahokamy je potrebné deklarovať v colnom prehlásení. Zakázaný je dovoz zbraní a munície, výbušnín, pornografických a politicky nevyhovujúcich materiálov, starožitností, drog a toxických materiálov, alkoholu s bylinkami alebo hadmi a pod.. Devízy nad 3000 USD sa musia deklarovať. Zakázaný je vývoz starožitností, vietnamskej meny, chránených živočíchov, plazov, vtákov, mušlí a lastúr, či výrobkov z nich.

Zdravotné ošetrenie
Každý zákrok lekára sa vo Vietname spoplatňuje. Platí sa v hotovosti a to aj pri hospitalizácii. V zdravotníckom zariadení Vám vystavia potvrdenie, ktoré by Vám následne po návrate domov mala poisťovňa preplatiť. Preto je vhodné mať so sebou finančnú rezervu v USD resp. v EUR pre takéto prípady. Život zachraňujúce ošetrenie lekári vykonajú, aj keď potrebnú hotovosť pri sebe nemáte. Lieky sú voľne k dispozícii aj bez lekárskeho predpisu, predsa je ale lepšie si so sebou zobrať svoje vlastné lieky. Najlepšie zdravotnícke zariadenia sú súkromné.

Nemocnice v Hanoji: Vietnam International, Klinika Vietnamsko – Kórejského priateľstva, SOS International, Nemocnica Bach Mai
Nemocnice v Danangu: Danag General Hospital, Hoan My private Hospital, Binh Dan Hospital
Nemocnice v Saigone: FV Hospital, Family Medical Practice, International Medical centre, International SOS.

Slovenská ambasáda v Thajsku
Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Bangkoku, Thajsko
25/9-4, BKI/YWCA Building, 9-th Floor, South Sathorn Road, Bangkok 10120
Tel: 0066-2/ 677 344 5 (6)
Fax: 0066-2/677 344 7
e-mail: slovembassy@bangkok.truemail.co.th

Dôležité čísla
251180/99 – 24-hodinová lekárska pohotovosť v Avenues Clinic
994 – rýchla záchranná pomoc
993 –  hasiči
995 – polícia

Časový posun
5 hodín v letnom období a 6 hodín v zimnom…

Mena
Vietnamský Dong (VND): podľa kurzu sa mení  cca 16000 dong = 1 USD Sprepitné vo Vietname sa neočakáva, ale je vítané. Odporúčané sprepitné je 10 000 VND.
Vo väčšine hotelov, väčších mestách a turistických strediskách sú bežne akceptované kreditné karty Master Card, JCB, Euro, Visa Card, American Express. Použitie karty na výber z bankomatov je možný vo Vietcombank, zahraničných bankách v Saigone a Hanoji.

Napätie
V sieti je 220V, 50Hz

Zástrčky

     

Telefonovanie
Telekom, O2 a Orange (rooming hovory). Samozrejme v hoteloch je možné pripojenie na internet. Používa sa tu sieť GSM 900/1800, ktorá je kompatibilná so sieťami v Európe.

Očkovanie
Pri vstupe do krajiny nie je povinné, odporúča sa očkovanie proti tetanu, žltačke, v oblastiach s výskytom malárie antimalariká.  Naša rada je, informačne sa pred odletom na stránkach ministerstva zdravotníctva pozrieť na rady, týkajúce sa oblastí, kam cestujete (www.mzsr.sk). O prípadnom očkovaní sa poraďte s odbornými lekármi v Ústave cudzokrajných chorôb.

Informácie pred cestou

  • Odporúčame Vám zabaliť si letné oblečenie, sandále, samozrejme okuliare a opaľovacie krémy na ochranu pokožky a potrebné sú aj nejaké klobúky alebo šiltovky. Na večer niečo s dlhým rukávom a dlhé nohavice. Večer je odporúčané nosiť uzatvorené topánky a ponožky a to ako ochrana pred komármi. Nie je potrebné brať si zbytočne veľa oblečenia, uteráky, župan a sandále do sprchy sú na izbách, ako aj základné hygienické potreby. Taktiež je tam aj sušič na vlasy. Oblečenie vo Vietname je lacné, v prípade potreby si dokúpite. Majte na pamäti, že batožina je 20 kg- 30  kg podľa podmienok leteckej spoločnosti a príručná do lietadla 8 kg. Každá nadváha sa musí doplácať, a preto ak tam plánujete kúpiť suveníry, dajte pozor, aby ste neprekročili povolené kilogramy.
  • Odporúčame si so sebou zobrať základné lieky proti teplote, nevoľnosti, nachladnutiu, hnačke, bolesti, antihistaminikum, dezinfekčný prostriedok na ošetrenie drobných poranení, očné kvapky, teplomer (pamätajte, že ortuťový teplomer je zakázané zobrať do lietadla), náplaste a obväzy, panthenol proti spáleniu slnkom, antibiotiká a osobné lieky. Vo Vietname sú lieky v lekárňach bežne dostupné aj bez predpisu. Odporúčame zobrať si so sebou tvrdý alkohol a preventívne denne jeden kalíštek na lačno užiť. Je potrebné zobrať si so sebou repelent proti hmyzu (alebo zakúpiť miestny s názvom Sofel).
  • Do  lietadla je zakázané zobrať do príručnej batožiny akékoľvek tekutiny, ktoré nie sú špeciálne zabalené. Musia byť v maximálnom množstve 1 l, ale zabalené najviac v 100 ml baleniach v priesvitnom opakovateľne uzatvárateľnom sáčku (za tekutinu sa ráta aj zubná pasta, gély, šampóny…). Ak si nápoje kúpite za check-inom, je to dovolené.
  • Poistenie: Účastníci zájazdu majú možnosť poistiť sa v rámci zájazdového poistenia poisťovne UNION.

 

EDEN TRAVEL, s.r.o.
Cestovná kancelária
office:   Vazovová 1, 811 07 Bratislava
IČO : 36 652 504
Spoločnosť zapísamá:
Obchodný register súdu Bratislava I, oddiel Sro. vl.č. 41445/B
             
gsm:    +421 903 590 576
gsm:    +421 948 666 888
e-mail: eden@edentravel.eu

NAŠI PARTNERI   >   >   >   >   >


VŠETKY LETECKÉ SPOLOČNOSTI!


VŠETKY LETECKÉ SPOLOČNOSTI!

© EDEN TRAVEL - all rights reseved

designed by